"Ze Stanisławem Moniuszko na ty"

MINI OLIMPIADA MUZYCZNA

MINI OLIMPIADY MUZYCZNEJ -  „ ZE STANISŁAWEM MONIUSZKO NA TY”

1.MINI OLIMPIADA ma zasięg szkolny, a jej celem jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wiedzy o muzyce polskiej.

2.Olimpiada zostanie przeprowadzona  w dwóch grupach wiekowych:

• Kasy I-IV- konkurs plastyczny - portret Stanisława Moniuszki - format A4,  imię i nazwisko autora, klasa.  Prace  składamy w bibliotece szkolnej do dnia 31 października 2019 r.

• klasy V-VIII- konkurs wiedzy o życiu i twórczości Stanisława Moniuszki

"Przesłuchania” odbędą się 24-10-2019 r. w bibliotece szkolnej, a uczestnicy wezmą udział  w:

- części teoretycznej  ( forma testu dotyczącego życia i twórczości kompozytora)

- części  muzycznej ( na podstawie wysłuchanego nagrania należy rozpoznać utwór)

Zapisy i materiały przygotowujące do olimpiady – nauczyciel muzyki, bibliotekarze.

Uczestnicy, którzy odpowiedzą prawidłowo na pytania  otrzymują tytuł laureata oraz możliwość  wyjazdu do Opery lub Filharmonii Krakowskiej.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi  29 listopada w trakcie obchodów Święta Szkoły

Organizatorem konkursu jest pani Marzena Nowakowska.