MICHAŁ LAUREATEM KONKURSU CZYTELNICZEGO.....

6 marca b.r. w PWSZ W Tarnowie odbył się finał pierwszej edycji regionalnego Konkursu Czytelniczego „Czytam, znam, rozumiem” dla uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz klas trzecich dotychczasowych gimnazjów.

Organizatorem konkursu było Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza Oddział w Tarnowie wraz z instytucjami współpracującymi: Zakładem Filologii Polskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, III Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Tarnowie oraz Miejską Biblioteką Publiczna im. Juliusza Słowackiego w Tarnowie.

Do etapu szkolnego tego konkursu przystąpiło ok. 400 uczniów z 80 szkół, zaś do drugiego etapu na szczeblu rejonowym zakwalifikowało się 120 uczestników z 60 szkół. Do finału komisja konkursowa zakwalifikowała 38 uczestników. Wśród nich znalazł się uczeń klasy VIII c naszej szkoły MICHAŁ WÓJCIK, który uzyskał tytuł LAUREATA. Michał musiał wykazać się świetną znajomością utworów Adama Mickiewicza, takich jak: „Pan Tadeusz”, „Dziady cz. II”, niektóre ballady, „Reduta Ordona” oraz umiejętnością formułowania dłuższej wypowiedzi argumentacyjnej.

Serdecznie gratulujemy Michałowi wygranej w tym tak trudnym konkursie i życzymy dalszych sukcesów.

Do konkursu Michała przygotowywała pani Lidia Czekaj.