„LEONARDO 500 - GENIUSZ, NATURA, WODA I MORZE”

Rok 2019 -  rokiem Leonarda da Vinci

W ramach obchodów 500. rocznicy śmierci Leonardo da Vinci zaplanowano w tym roku dziesiątki wystaw na całym świecie. między innymi w Muzeum Galileo we Florencji czy w paryskim Luwrze.

W Szkole Podstawowej nr 18 w Tarnowie również będziemy mogli zobaczyć wystawę „Leonardo 500 – Geniusz, Natura , Woda i Morze” organizowaną przez panią Monikę Kwaśniewicz przy współpracy  Instytutu Włoskiego w Krakowie oraz  PWSZ w Tarnowie.

W zawiązku z tym niepowtarzalnym wydarzeniem ogłaszamy w naszej szkole konkurs plastyczny

„Leonardo 500 – Geniusz, Natura , Woda i Morze”

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

PN. „LEONARDO 500 - GENIUSZ, NATURA, WODA I MORZE”

1. Konkurs skierowany jest do uczniów Szkoły Podstawowej nr 18 w Tarnowie im. Jana Kochanowskiego.
  2. Kategorie wiekowe:

a)    klasy I – III

b)    klasy IV – VIII.

1. Praca konkursowa powinna spełniać następujące kryteria:

a)    temat pracy konkursowej – prace mogą przedstawiać artystyczne wizje autorów z zachowaniem szacunku dla tematyki konkursu tj. twórczości Leonardo da Vinci;

b)    rozmiar, forma i technika – dopuszcza się wykonanie pracy w dowolnym formacie, dowolną techniką i z wykorzystaniem dowolnych materiałów;

c)    każdy z uczniów może przekazać tylko jedną pracę, podpisaną imieniem i nazwiskiem, klasa

d)    prace konkursowe należy dostarczyć do 20.11.2019r. do Aleksandry Czeszyk lub Moniki Kwaśniewicz.

4.Podczas oceny prac konkursowych komisja będzie brała pod uwagę:

a)    zgodność pracy z tematyką konkursu;

b)    oryginalność i kreatywność w ujęciu tematycznym;

c)    sposób ujęcia tematu;

e)    walory artystyczne, m.in. kompozycja, kolorystyka, technika wykonania

f)     nagrodzenie uczestników konkursu odbędzie się podczas wystawy pn. „LEONARDO 500 - GENIUSZ, NATURA, WODA I MORZE” w Szkole Podstawowej nr 18 w Tarnowie

5.Laureaci trzech pierwszych miejsc i wyróżnień w obu kategoriach wiekowych      otrzymają nagrody rzeczowe.

Aleksandra Czeszyk

Monika Kwaśniewicz