KONKURS NA KOMIKS - JAN KOCHANOWSKI W OBRAZKACH

JAN KOCHANOWSKI W OBRAZKACH

KONKURS NA KOMIKS

1. Konkurs jest skierowany do uczniów klas IV – VIII Szkoły Podstawowej nr 18 w Tarnowie.
  2.  Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy konkursowej – komiksu dotyczącego fragmentu biografii Patrona szkoły – Jana Kochanowskiego; interpretacji jednego z jego utworów lub wiadomości o epoce, w której żył i tworzył – renesansie (tu można wprowadzić fikcyjnych i współczesnych bohaterów);
  3. Technika wykonania prac: rysunek, malarstwo.
  4. Uczestnikami konkursu może 1 uczeń lub maksymalnie 2 uczniów tworzących zespół.
  5. Każdy uczestnik lub zespół uczestników występujących wspólnie może złożyć tylko jedną pracę konkursową.
  6. Praca konkursowa powinna spełniać następujące warunki:
    1. praca musi mieć od 2 do 4 plansz (stron A4);
    2. praca może składać się z jednej zamkniętej historii lub kilku zamkniętych historii;
    3. plansze mogą mieć wyłącznie format pionowy i zawierać się w wymiarze formatu A4; na 1 planszy musi zostać umieszczonych min. 4 „okienka”;
    4. komiks należy podpisać na osobnej kartce:

imię i nazwisko, klasa, tytuł komiksu (jeśli komiks wykonał zespół, to należy określić funkcję autora w zespole - rysownik, scenarzysta), tytuł interpretowanego utworu.

1. Termin składania prac upływa z dniem 20.11.2019 roku. Wyniki konkursu zostaną podane podczas Dnia Patrona.
  2. Prace należy przekazać do dnia 20 listopada 2019r. do p. Moniki Gdowskiej lub nauczyciela języka polskiego.
  3. Nagrody dla laureatów konkursu na komiks zasponsoruje Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 18 w Tarnowie.