Zdalna szkoła+

LAPTOPY Z PROGRAMU „ZDALNA SZKOŁA +”

Gmina Miasta Tarnowa realizuje dofinansowany z funduszy europejskich projekt „Zdalna szkoła plus - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego".

W ramach projektu przekazano 124 sztuki laptopów dla uczniów 10 tarnowskich szkół średnich i 4 podstawówek. Wśród nich nasza Szkoła Podstawowa nr 18 otrzymała 12 sztuk laptopów Lenovo. Sprzęt przeznaczony jest głównie dla uczniów z rodzin wielodzietnych znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej w celu realizacji zdalnych lekcji uczniom wykluczonym cyfrowo.

Laptopy, których zakup sfinansowany został ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnegow ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, umożliwią dzieciom i młodzieży korzystanie m.in. z narzędzi do zdalnego nauczania: edziennika, classroom.

Celem projektu, którego całkowita wartość wynosi 164 999,80 zł jest zwiększenie dostępności technologii informacyjno-komunikacyjnej, umożliwiającej zdalną pracę szkół. Projekt jest w stu procentach dofinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Więcej o programie: