LAUREATKA KONKURSU III LO W TARNOWIE

29 kwietnia miało miejsce podsumownie Małopolskiego Konkursu Czytelniczego „Czytam, znam, rozumiem”, podczas którego oficjalnie zaprezentowano laureatów i finalistów tegorocznej edycji. Wśród nich znalazły się uczennice z naszej szkoły!

Karolina Srebro z kl. 8b (opiekun Dorota Krzanowska-Srebro) została LAUREATEM, a Patrycja Szczerba z kl. 8c (opiekun Marta Bożek) FINALISTĄ  III etapu Małopolskiego Konkursu Czytelniczego „Czytam, znam, rozumiem” dla klas VII-VIII zorganizowanym przez III LO w Tarnowie oraz Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza Odział w Tarnowie .
W tym roku uczestnicy musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością „Pana Tadeusza” A. Mickiewicz, „Krzyżaków” H. Sienkiewicza oraz „Balladyny” J. Słowackiego.
Do finału (09.04.2021r.) zakwalifikowało się 58 uczniów. Laureatami zostało 17- otrzymali minimum 80% punktów: z testu oraz zadań otwartych-tekstów argumentacyjnych. GRATULUJEMY!