KONKURS INTERPRETACJI CZYTANEJ PROZY

Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 18  w Tarnowie

Termin: 27.10. 2021 r., godz. 1000-1400

Cele:

1. Rozwijanie umiejętności pięknego czytania prozy.

2. Popieranie twórczych poszukiwań interpretacji prozy.

3. Upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci.

4. Rozwijanie zainteresowań  uczniów literaturą polską.

5. Prezentacja umiejętności uczniów.

Warunki uczestnictwa:

1. Konkurs adresowany jest do uczniów klas I-VIII.

2. Każdą klasę może reprezentować do 5 uczestników

3. Uczestnik konkursu przygotowuje do pięknego czytania fragment prozy- I etap. Prezentacja nie powinna przekraczać dwóch minut. W II etapie  uczestnik losuje  nazwy dwóch emocji, z których wybiera jedną  i po krótkim przygotowaniu (min. 10 minut) czyta jeszcze raz przygotowany tekst z nową interpretacją.

4. Uczestników konkursu oceniać będzie powołane  przez Organizatora Jury, którego werdykt jest niepodważalny i ostateczny.

5. Jury oceni  prezentacje Uczestników (w kategoriach wiekowych) według następujących kryteriów:

- dobór  repertuaru (wartości artystyczne utworów oraz ich dobór do możliwości wykonawczych uczestnika),

- interpretacja  utworów,

- kultura słowa,

- ogólny wyraz artystyczny.

6. Laureaci konkursu  otrzymają dyplomy , nagrody. O terminie  wręczenia nagród powiadomimy podczas przesłuchań konkursowych.