„POZNAJEMY LOSY DZIECI W CZASIE II WOJNY ŚWIATOWEJ”- (rozstrzygnięty)

Temat konkursu:  Wykonanie komiksu lub historii obrazkowej na podstawie książki z serii „Wojny dorosłych- historie dzieci”.

Adresat konkursu: Uczniowie klas czwartych

Zasady konkursu: Uczeń wypożycza z biblioteki dowolną książkę z serii „Wojny dorosłych – historie dzieci”, czyta ją, a następnie tworzy komiks lub historię  obrazkową przedstawiającą treść książki lub jedno z wydarzeń.

Konkurs trwa: od 06.12.2021 r.  do 31.01.2022 r.

Prace proszę przynosić do biblioteki szkolnej do 31.01.2022 r.

Cele konkursu:

- rozwijanie zainteresowań czytelniczych , historycznych i plastycznych,

- poszerzanie i rozwijanie wiedzy uczniów,

- zachęcanie do aktywnego czytelnictwa pogłębiającego wiedzę,

- rozbudzanie postaw twórczych dzieci.

• Prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną. Format prac: złożona na pół kartka A4 (w formie rozłożonej książki). Na odwrocie proszę podać autora i tytuł książki na podstawie której powstała praca oraz nazwisko i klasę autora pracy.
  • Jury w składzie: bibliotekarze, nauczyciele historii, nauczyciel plastyki oceni prace.
  • Wyniki  będą podane 14.02.2022 r.
  • Kryteria oceny: poprawność informacji, jakość i estetyka prac, oryginalność.
  • Nagrodzone prace prezentowane będą na tablicy obok biblioteki
  • Nagrody: dla zwycięzców przewidziano nagrody książkowe. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy.
  • Więcej informacji w regulaminie konkursu dostępnym w bibliotece szkolnej oraz na stronie szkoły w zakładce biblioteka.