ZACZYTANY OMNIBUS SZKOLNY (aktualny)

W ROKU SZKOLNYM 2022/2023 BIBLIOTEKA SZKOLNA  ZAPRASZA UCZNIÓW KLAS 4-8

DO UDZIAŁU W KONKURSIE  „ZACZYTANY OMNIBUS SZKOLNY- CYTATY”

CZAS TRWANIA KONKURSU : PAŹDZIERNIK 2022 R.– MAJ 2023 R.

Proponujemy wam zabawę polegającą na comiesięcznym odgadywaniu tytułów książek na podstawie ich fragmentu.

Pytania będą dotyczyć znajomości literatury dziecięcej i młodzieżowej.

Regulamin konkursu dostępny w bibliotece szkolnej, na tablicy obok biblioteki i na stronie internetowej szkoły w zakładce Biblioteka

TEMATYKA KSIĄŻEK KONKURSOWYCH

Październik – SZKOŁA

Listopad – PATRIOTYZM

Grudzień – ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

Styczeń – PRZYJAŹŃ

Luty – PIERWSZA MIŁOŚĆ

Marzec – TA FANTASTYCZNA FANTASTYKA

Kwiecień – COŚ O ZWIERZĘTACH

Maj – WAKACJE

Regulamin konkursu „ZACZYTANY OMNIBUS SZKOLNY- CYTATY

CZAS TRWANIA KONKURSU : PAŹDZIERNIK 2022- MAJ 2023.

KONKURS PRZEZNACZONY JEST DLA UCZNIÓW KLAS 4-8

Cele konkursu:

• Rozbudzanie zainteresowań czytelniczych
  • Zapoznanie z klasyką literatury dziecięcej i młodzieżowej
  • Poszerzanie i rozwijanie wiedzy uczniów
  • Zachęcanie do aktywnego czytelnictwa
  • Wyrabianie postawy systematyczności
  1. Proponujemy wam zabawę polegającą na comiesięcznym odgadywaniu tytułu książek na podstawie ich fragmentu..
  2. Pytania będą dotyczyć znajomości literatury dziecięcej i młodzieżowej. Na początku każdego miesiąca  dostępne będą w bibliotece szkolnej oraz na stronie internetowej szkoły w zakładce biblioteka, karty konkursowe zawierające 15 fragmentów książek. Należy odgadnąć z jakich książek pochodzą te cytaty.
  3. Odpowiedzi  (lista autorów i tytułów książek we właściwej kolejności) można składać w bibliotece lub przesyłać na adres mailowy bibliotekasp18tarnow@gmail.com
  4. Termin oddawania odpowiedzi mija ostatniego dnia miesiąca.
  5. Imię i nazwisko zwycięzcy każdego etapu oraz prawidłowe odpowiedzi  będą  wywieszone na tablicy obok biblioteki oraz na stronie biblioteki  na początku następnego miesiąca.
  6. Wytrwali uczestnicy konkursu, którzy najlepiej odpowiedzą na wszystkie konkursowe pytania  otrzymają tytuł „Zaczytanego Omnibusa Szkolnego” i nagrodę.
  7. Podsumowanie  konkursu oraz wręczanie nagród odbędzie się na początku czerwca 2023 r. (dokładny termin podamy wiosną 2023 r.)