FATIMA DZISIAJ

KONKURS RELIGIJNY

Objawienia fatimskie sprzed ponad stu lat to wezwania Matki Bożej do codziennego odmawiania różańca i podejmowania pokuty.  Szóstoklasiści w swoich pracach na podstawie wskazanych treści, a także filmu Jana Moniaka wspominali jednak nie tylko o spotkaniach dzieci z Maryją. Obietnica Matki Bożej o rozwiązaniu każdego problemu przez wytrwałą modlitwę różańcową, aktualność wezwań fatimskich oraz ważne kwestie związane z tym kiedy możemy ufać, że prywatne objawienia są prawdziwe to także ciekawe wątki pojawiające się w referatach uczniów.

Wśród najbardziej intersujących prac pierwsze miejsce przypadło Kalinie Janowskiej, drugie Julii Urban, a trzecie Colinowi Markowi.

Pierwszoklasiści, którzy sami odpowiadają gorącym sercem na apel Matki Bożej o częstą modlitwę różańcową, wykonali także prace plastyczne na temat niezwykłych sześciu spotkań fatimskich pasterzy.

Pierwsze miejsce za samodzielne, staranne wykonanie plakatu otrzymała Nikola Sito, drugie Zuzanna Główczyk, a trzecie przypadło Mikołajowi Kościeniowi.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim starszym i młodszym uczniom za zainteresowanie konkursem. Gratulujemy zwycięzcom!

Konkurs zorganizowały panie: Katarzyna Kawa i Agata Czernek.